«Powrót

Minister Sprawiedliwości docenił celników

Minister Sprawiedliwości docenił celników

Minister Sprawiedliwości docenił celników

Medal „Za zasługi w pracy penitencjarnej

Z okazji uroczystych obchodów święta Służby Więziennej dyrektor Izby Celnej w Białej Podlaskiej mł. insp. Waldemar Chaba oraz zastępca dyrektora  insp. Piotr Gajek uhonorowani zostali brązowymi odznakami „Za zasługi w pracy penitencjarnej".

Przyznane przez Ministra Sprawiedliwości odznaki dyrektorzy mł. insp. Waldemar Chaba i  insp. Piotr Gajek otrzymali z rąk dyrektora bialskiego zakładu karnego ppłk. Leszka Wojciechowskiego.

Współpraca Izby Celnej i Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej odbywa się na wielu płaszczyznach. Izba Celna w Białej Podlaskiej od kilku już lat ma znaczący udział w realizacji jednego z programów resocjalizacji osadzonych, jakim jest resocjalizacja poprzez pracę. Na mocy podpisanego porozumienia z Zakładem Karnym w Białej Podlaskiej więźniowie niejednokrotnie wykonywali prace porządkowe i remontowe w bialskiej izbie i podległych jednostkach. Wielu osadzonych mogło tym samym zdobyć doświadczenie w nowych dla siebie zawodach.

Na potrzeby bialskiego zakładu karnego Służba Celna przekazała też urządzenie do wykrywania narkotyków. Jest to skuteczne narzędzie służące do kontroli osób, jak też paczek dostarczanych dla osadzonych.

Z inicjatywy kierownictwa izby celnej funkcjonariusze celni przeprowadzili też dla więźniów cykl szkoleń z zakresu uzależnień od hazardu oraz konsekwencji karnych dotyczących organizacji i uczestnictwa w nielegalnych grach hazardowych.

Współpraca bialskiej izby celnej z placówką Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej to także udział w imprezach plenerowych organizowanych dla mieszkańców miasta, jak np. piknik w ramach kampanii społecznej „Ryzyko w ruchu drogowym – poznaj, zrozum, ciesz się jazdą" , czy też bieżąca wymiana doświadczeń w zakresie działań logistycznych.