«Powrót

Służba Celna z certyfikatem dobroczynności

Służba Celna z certyfikatem dobroczynności

Służba Celna z certyfikatem dobroczynności

Certyfikat przyznany dyrektorowi Izby Celnej w Białej Podlaskiej Waldemarowi Chabie.

Wyróżnienia przyznało stowarzyszenie Dziecięce Artystyczne Koncerty Integracyjne, Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa" oraz Polska Fundacja im. Roberta Schumana za bezinteresowną działalność na rzecz dzieci i młodzieży.

Uroczyste wręczenie certyfikatów miało miejsce w poniedziałek (20.02.) podczas koncertu „Dajmy Dzieciom Uśmiech - z dziećmi i dla Ukrainy", który odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3 w Chełmie.

W gronie wyróżnionych najwyższymi - platynowymi certyfikatami - znalazła się Izba Celna i dyrektor Izby Celnej w Białej Podlaskiej mł. insp. Waldemar Chaba oraz Urząd Celny w Lublinie i naczelnik Urzędu Celnego w Lublinie podinsp. Jarosław Garczyński.

Platynowe Certyfikaty otrzymali również: Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie i komendant NOSG gen. bryg. SG Wojciech Skowronek, komendant PSG w Dorohusku ppłk SG Andrzej Bielecki oraz komendant PSG w Hrubieszowie ppłk SG Dariusz  Łopocki.

Symboliczne laury przedstawiciele Służby Celnej i Straży Granicznej odebrali za działania na rzecz łatwiejszego przekraczania granicy przez autokary przewożące grupy dzieci i młodzieży. Międzynarodowa kapituła doceniła profesjonalizm funkcjonariuszy oraz sprawną obsługę graniczną w niezwykle przyjaznej atmosferze.

Poza Służbą Celną i Strażą Graniczną certyfikatem nagrodzony został również m.in. konsul honorowy Ukrainy Stanisław Adamiak, a także kilka spośród chełmskich szkół, instytucji i przedsiębiorstw.

Warto wspomnieć, że wśród dotychczasowych laureatów Certyfikatu Dobroczynności znaleźli się m.in. Kazimierz Górski, Adam Małysz, Mariusz Czerkawski czy Anna Brixtova – Prezes Międzynarodowego Festiwalu Dzieci i Młodzieży w Czechach, jak też wiele innych znanych osobistości, aktorów i artystów estrady.  

Główną atrakcją towarzyszącego wręczeniu certyfikatów koncertu był występ Teatru Tańca z Ukrainy „Kwieciste Gwiazdy" – grupy tanecznej stworzonej między innymi przez wychowanków Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy.